2021-09-18 16:52  -  MKP Noteć Inowrocław

Powalczyli z liderem.

Trzecią porażkę ponieśli podopieczni trenera Matuszaka w sezonie 2021/22. Jego zespół uległ na wyjeździe aktualnemu liderowi rozgrywek – Tłuchovi Tłuchowo 1:4 (1:2).

Sobotnie spotkanie rozgrywane w ramach szóstej kolejki od mocnego uderzenia rozpoczęli jednak piłkarze z Inowrocławia. W trzydziestej minucie do siatki rywali trafił Adrian Turowski, który ładnym strzałem pokonał bramkarza miejscowych. Tłuchovia po straconym golu ruszyła do odrabiania strat. Po raz pierwszy ta sztuka udała im się w 34’ minucie po problematycznym rzucie karnym. Na listę strzelców wpisał się Dawid Kieplin. W końcówce pierwszej połowy ten sam zawodnik wpisał się na listy strzelców. Tym samym obie ekipy na przerwę schodziły przy wyniku 2:1 dla gospodarzy.

Druga część pojedynku to pokaz siły Tłuchovi. Szczególnie strzelca pierwszej bramki dla gospodarzy, który w krótkim odstępie czasowym skompletował na swoim koncie hat-tricka. Do ostatniego gwizdka sędziego nasi zawodnicy próbowali zmniejszyć rozmiary porażki, ale swoich okazji nie wykorzystali Krystian Piechocki, Kamil Madajczyk czy Rafał Sobczak. Za tydzień mecz z Lubienianką Lubień Kujawski na własnym boisku.